V čom uskladniť kvantá mrkvovej šťavy
Vlastníte súkromnú farmu a pestujete na nej zeleninu? Venujete sa aj pestovaniu koreňovej zeleniny, napríklad červenej repy a mrkvy? A viete, že šťava z týchto dvoch plodín patrí k najvýživnejším zeleninovým produktom na celej planéte? Dva celkom obyčajné a lacné druhy zeleniny môžu prispieť k prevencii aj liečbe rakoviny a ďalších chorôb, a odporučí ich vám nejeden lekár i liečiteľ. Mrkvu a červenú repu si vypestujete doma aj v hrantíku na balkóne, alebo v kvetináči. A ak máte v záhradke malý záhon, vyrastie vám tu napríklad dvadsať kíl zeleniny. Tú potom zožnete a spracujete do podoby šťavy veľmi rýchlo, behom pár hodín. Lenže čo taký farmár, ktorý musí zožať dvadsať ton mrkvy a tridsať ton repy?
Veľké objemy zeleniny z farmy sa musia žať s rozumom. Časť úrody sa oddelí na priamy predaj a časť sa spracuje do podoby štiav. Akonáhle sa ale šťava začne lisovať, je nutné ju v priebehu niekoľkých minút buď priamo stáčať do nádob určených na pasterizáciu, alebo ju aspoň uskladniť vo veľkých boxoch a vložiť do chladiarenského či mraziarenského zariadenia.
Čerstvá zeleninová šťava rýchlo odlieha skaze a preto musí byť tento proces bez zbytočných prieťahov. A komu perfektne poslúži predaj IBC kontajnerov. Ich nasadenie umožní skladovať a spracovávať tony poľnohospodárskych komodít. Kontajnery s objemom tisíc litrov môžete skladať na seba až do výšky piatich poschodí, každý z nich unesie päť ton záťaže, čo potom tiež významne urýchli celý proces spracovania potravín a taktiež zníži prevádzkové náklady. IBC kontajnery sú veľmi spoľahlivé, ľahko sa udržujú čisté a navyše ich môžete zložiť do tenkej plochej dosky, pokiaľ ich práve nevyužívate, aby zbytočne nezacláňali v sklade. Výhodou je aj ich tvar, ide o pravouhlé hranoly, ktoré ľahko vyskladáte vedľa seba a vyplníte nimi lepšie skladový priestor, než s valcovými barelmi alebo sudmi.