Sú dnešné off-line prehliedače prelomovým nápadom?
Napriek tomu aký čas trávim na internete, nikdy mi nič podobné neprišlo na um. Samozrejme, hneď som musela vyskúšať.
Pravda, idea ma nadchla viac ako jej prevedenie.
Môj mobil je Android, a tak som typicky zašla na Obchod Play a stiahla dva off-line prehliadače. Po stiahnutí som nadšená vypla Wi-Fi, aby som ich čo najskôr otestovala.
Áno, tak, ako ste už vycítili, nešlo všetko bezchybne. Do off-line prehliadača je potrebné zadať akú chcete stránku, aby sa mohla stiahnuť. Ja som zadala YouTube. Pritom som sa zamyslela, ako mi ho môže do telefónu stiahnuť? Je to obrovský internetový portál. Sťahovanie bolo dokončené, tak som do oboch prehliadačov ešte zadala nejaké sociálne siete, Wikipedia a blogerské stránky, všetko čo každodenne prezerám.
Znova som vypla internet a bola pripravená zistiť, čo sa skrýva za oponou.
Úprimne?
Nie tak veľa a nič prelomové.
Ani jedna stránka nefungovala. Skontrolovala som, či som ich dobre zadala, znova som ich stiahla, zadala iné, jednoducho skúsila čokoľvek v čom by mohol problém tkvieť. Prvý vzhľad stránky mi ako tak nabehol, chýbali nejaké texty a popisy, ale keď už som chcela niečo vyhľadať, aplikácia povedala, že keďže nemám pripojenie na wifi, tak nič nenájde. Ten istý scenár s druhým prehliadačom.
Predpokladám, že sa mi do mobilu stiahla len časť stránky. Teraz už viem, že je to samozrejmosť, pretože aby som vedela prehľadávať YouTube, musela by som ho mať celý v mobile, čo nie je možné. Rovnako Instagram, Pinterest, Gmail a podobne.
Stále si myslím, že keby niekto dotiahol taký nápad do dokonalosti, získal by viac ako dostáva Google. Chce to naozaj dobrý technický mozog a veľa práce, ale možno už o pár rokov ani nebudeme poznať význam slova Wi-Fi.
Ak by sa niekto rád dozvedel viac, systém fungovania ďalšej takejto aplikácie je popísaný v článku, ktorý som uviedla vyššie.